دانستنی ها

بهترین پنیر پیتزا

امروز میخواهم بهترین پنیر پیتزا را به شما آسیمایی های عزیز معرفی کنم .

دو نوع پنیر پیتزا داریم:

نوع اول پاستافیلا یا  موزارلا  و نوع دوم پنیر پیتزای پروسس است که چربی و پروتئین به کار رفته در آن منشاء لبنی،مانند روغن کره، کازئین و کازئینات دارد؛ اما در نوع گیاهی آن، منشاء چربی، گیاهی و پروتئین آن لبنی است.

پنیر پیتزا موزارلا

از مهم ترین محصولات خانواده پاستافیلا است که منشاء پیدایش آن جنوب ایتالیاست  پاستافیلا در زبان ایتالیایی به معنی پنیرهای نرم و کشدار است.  وجه تمایز این نوع پنیر با پنیر پروسس در فرایند تولید آن (استفاده از پنیر اولیه یا مخلوط چند نوع پنیر) است.

در واقع، پنیر پروسس از مخلوط یک یا چند نوع پنیر مختلف (با درجه های رسیدن متفاوت) با پنیر اولیه به عنوان ماده اصلی و افزودن امولوسیون کننده مجاز و حرارت دادن مخلوط در شرایط مناسب (هم زدن و به دست آمدن مخلوط یکنواخت) تولید می شود.

 

مضرات پنیر پیتزا

پنیر پیتزا یکی از  پرچرب ترین موادی است ‌که در درست کردن انواع پیتزا به کار می رود و صد در صد چاق کننده است ضمن اینکه سرطان زا هم به ‌شمار می آید.

پنیر پیتزا دو نوع داریم، یکی در آن از مواد لبنی نظیر روغن و کره و کازئین به کار برده می شود و نوع دیگر آن منشا گیاهی دارد.

هر دو نوع پنیر پیتزا در هر هر صورت حاوی چربی قابل توجهی هستند، افزود: چربی موجود در پنیر پیتزا واقعا مضر است چرا که اول اینکه اشباع شده و دوم ترانس است. پس بهتر است آن را با سبزیجات مصرف کنید.

 

علت کش دار بودن پنیر پیتزا

کش دار بودن به این دلیل به وجود آمده است که در پنیر پیتزا به شکل واقعا بدی اسید چرب ترانس به کار برده شده است. این ماده غذایی صد در صد منفی باعث گرفتگی رگ های خونی می شود.

بهترین پنیر پیتزا که میتونم بهتون معرفی کنم ، پنیر پیتزایی هست که کشسانی و رنگ خوبی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.